Dijital Reklam Danışmanlığı

Dijital Reklam Danışmanlığı hizmetinde marka değerini yükseltmek ve satışlarını arttırmak isteyen işletmelere doğru bir hedef kitle analizi yapılarak belirlenen dijital platformlarda reklam kampanyaları planlanır. Planlanan kampanyalar süreç boyunca detaylı bir şekilde takip edilir ve analizler sonucunda sürekli olarak iyileştirmeler yapılır. Bu sayede hedef kitlenizi sizin için daha doğru bir şekilde belirlenir ve markanızın reklamları doğru potansiyel müşterilere gösterilerek işletmenizin ürün veya hizmet satışları arttırılır.

Bütün bu süreçleri profesyonel bir ekibin yönetmesi, doğru analizler yapılarak işinizin büyümesini sağlayacak en önemli faktördür. Bu yüzden Creatzen olarak, markanızı doğru bir şekilde pazarlamanıza ve satışlarınızı arttırmanıza yarayacak olan dijital reklam danışmanlığı hizmetimizi öneriyoruz.

Dijital Reklam Danışmanlığı kapsamında neler yapılıyor?

Dijital Reklam Danışmanlığı kapsamında ilk olarak markanızın hangi dijital platformlarda var olduğu ve bu platformlarda nasıl bir kurumsal duruşu olduğu incelenir. Satışlarınızı arttırabilmenin yolu sizin için doğru potansiyel müşterileri hedef kitleniz olarak belirlemektir. Doğru potansiyel müşterileri belirlemek için bir çok çalışma gerçekleştirilerek reklamlarınız doğru konumlandırıldıktan sonra dönüşümler detaylıca analiz edilir.

Google Adwords Reklamları

Google Adwords ile ürünlerini satmak, potansiyel müşterilerinize ulaşmak, web sitenize trafik kazandırmak, marka bilinirliği ve erişimi sağlamak ya da mobil uygulamalarınızı tanıtmak mümkündür.

Instagram & Facebook Reklamları

Instagram ve Facebook sosyal medya platformlarında fotoğraf veya video aracılığıyla yapılabilen reklamlar sayesinde potansiyel müşterilerinize kolayca erişerek satışlarınızı arttırmak mümkündür.

Youtube Reklamları

Youtube video izleyicilerine farklı reklam stratejileri ile kolayca ulaşarak markanızı yada hizmetinizi tanıtıp, kullanıcıların size ulaşmasını sağlayarak satışlarınızı arttırmak mümkündür.

Linkedin ve Twitter Reklamları

Markanızın ihtiyacına ve hizmet ya da ürününüzün türüne göre Linkedin ve Twitter gibi platformlarda yapılan kampanyalar ile direkt olarak hedef kitlenize ulaşmak ve tanıtımınızı yapmak mümkündür.

Sizin için değil, sizinle beraber çalışıyoruz. İşinizi büyütebilmek için, işinizi sahipleniyoruz!

İşinizi büyütmeye hazır mısınız?

Sıkça Sorulan Sorular

Dijital reklam, marka değerini yükseltmek ve satışlarını arttırmak isteyen işletmelerin ayırdıkları reklam bütçelerinin doğru hedef kitleye harcanabildiği, internet ortamında gösterilen ve dijital platformlarda yer alan reklamlardır.

İngilizcede “conversion” olarak tanımlanan dönüşüm, bir kullanıcının internet sayfanıza üye olması, hizmeti satın alması ve bunun gibi aksiyonlar için belirlenen asıl amacı temsil eden bir istatistiksel oranı ifade eder. Dönüşüm oranı ne kadar yüksek olursa, kazancınız da o kadar yüksek olacaktır. Potansiyel bir müşterinin markanızın reklamlarını gördükten sonraki süreçte herhangi bir ürününüzü satın alması veya hizmetlerinizden yararlanması durumunda bu sizin için bir dönüşüm sayılır. Reklamınız 10 kişiye gösterildi ve 10 kişiden 1 tanesi satın alma işlemini gerçekleştirdiyse, reklamın dönüşüm oranı %10 olarak kabul edilir.

İngilizceden satış hunisi olarak çevrilen Sales Funnel, sizinle temasa geçen müşterilerinizle ilişki kurulmasının ardından tam bir dönüşüm haline gelerek işletmenize para kazandırmasına kadar olan süreçtir.

Landing sayfası, reklamınızı gören bir kullanıcının reklamda kullanılan aksiyon butonuna tıkladıktan sonra gördüğü sayfadır. Reklamın iniş sayfası olarak adlandırılan Landing sayfaları, ürününüzü veya hizmetinizi anlatan, kullanıcıya bir teklif sunulan ve bunun sonucunda iletişim bilgilerinin alındığı ya da internet üzerinden satış gerçekleşmesini sağlayan, normal internet sayfalarından daha hızlı açılması hedeflenen ve kullanıcı deneyimini göz önüne alarak tasarlanan özel sayfalardır.

Dijital reklamlar için sabit bir bütçe gerekmemektedir. Ayrılan bütçeyle doğru orantılı olarak kişilere erişim sağlanır. Bütçe ne kadar arttırılırsa satışlarda aynı oranda artacaktır. Bu sebeple sizin için uygun olan bir bütçe ile reklamlara başlayıp, markanızın yada işletmenizin gelirlerini arttırdıkça reklam bütçenizi de arttırmanızı öneriyoruz.

Dijital reklamlar profesyonel bir ekip tarafından yönetildiğinde, işinizin için doğru bir hedef kitle belirlenir ve bu potansiyel müşteri kitlenize en uygun maliyetle reklamlarınız gösterilir. Bu sayede dönüşümlerden kazandığınız gelir zaman içerisinde artacağından, işletmenizin cirosu da artar.

Normal reklamlara harcanması gereken bütçe dijital reklamlara ayrılan bütçeden daha fazladır. Reklamları televizyon, dergi ve radyo gibi kanallarda yayınladığınızda hedef kitleniz tam olarak bilinmediğinden geri dönüşlerin takip edilmesi zorlaşır. Ancak dijital reklamlarda sizin için doğru potansiyel müşteri kitlesine minimum maliyetle reklamınızı gösterebilir ve reklam süreci boyunca bütün istatistikleri detaylı bir şekilde takip edebilirsiniz.

Google adwords, Google tarafından kurulan bir dijital reklamcılık servisidir. Adwords ile reklam veren tarafın reklamları, aranan kelime ile ilişkilendirilerek; Google’ın arama sonuçlarının en üstünde veya verilen teklifin miktarına göre en altında gösterilir. Arama ağı reklamları dışında Youtube platformunda , google iş ortaklarına bağlı olan web sitelerinde ve mobil uygulamalarda veya gmail üzerinde markanızın yada işletmenizin reklamlarını gösterebilirsiniz.

Facebook ve Instagram platformlarında döngü olarak, tek görsel veya tek video olarak reklam verebilirsiniz. Instagram üzerinde hikaye reklamları ile kullanıcıların hikaye izlemeleri arasına reklamlarınızı ekleyebilir, “daha fazla bilgi al” veya “satın al” gibi aksiyon butonları ile kullanıcıları landing sayfalarınıza yada profilinize çekerek sales funnel adımlarında ilerletebilirsiniz.

Reklamlarızı herhangi bir dijital platformda gören kullanıcılar, size en uygun şekilde sales funnel sürecinize dahil edilir. Çoğunlukla “bilgi al” veya “satın al” gibi butonlar ile size özel hazırlanmış olan landing sayfalarına kullanıcıyı çekerek hizmet veya ürün ile ilgili detaylı bilgi verip satış işlemi gerçekleştirme ya da kullanıcının iletişim bilgilerini almaya çalışılır. Ancak bazı kampanya türlerinde direkt olarak iletişim bilgilerini alma, kullanıcıyı web sitenize çekme ya da instagram profilinize yönlendirme gibi farklı stratejiler de kullanılmaktadır. Reklamı gören ve markanızla temasa geçen kullanıcı hangi şekilde kazanılırsa kazanılsın, her zaman ana odak potansiyel müşterinin sales funnel adımlarının en sağlıklı bir şekilde yürütülmesi ve ürün ya da hizmetinizi satın alarak dönüşüm sağlamasını sağlamaktır.