Growth Marketing Danışmanlığı

Growth Marketing Danışmanlığı hizmetinde ilk adım işinizi bütünüyle incelemek, araştırmak ve analiz etmektir. İşinizin dijital kanallarda istediğiniz konuma gelememesinin ve büyüyememenizin bir veya birden fazla nedeni olabilir. Önemli olan bu sorunların tespit edilmesi ve sorunlara özel olarak geliştirilen inovatif çözümlerin doğru ve etkili bir şekilde uygulanmasıdır. 

Bütün bu süreçleri profesyonel bir ekibin yönetmesi, doğru analizler yapılarak işinizin büyümesini sağlayacak en önemli faktördür. Bu yüzden Creatzen olarak, markalarınıza büyüme odaklı bir pazarlama statejisi olan Growth Marketing Danışmanlığımızı öneriyoruz.

Growth Marketing Danışmanlığı kapsamında neler yapılıyor?

Growth Marketing Danışmanlığı kapsamında ilk olarak işinizin dijital platformlarda ne kadar görünür olduğu incelenir. İşiniz için doğru potansiyel müşterileri bulmak, hizmetinizin satışa dönüşüm oranını arttıracağından büyümeyi sağlar. Ancak doğru potansiyel müşterileri yalnızca doğru dijital kanallarda bulunursanız ve markanızı doğru bir şekilde sergilerseniz elde edebilirsiniz.

AARRR : Acquisition, Activation, Retention , Referral ve Revenue adımlarından oluşur.

Acquisition ( Edinme )

Acquisition, potansiyel müşterileri kazandığımız adımdır. Bu adımda sizin için hedeflenen potansiyel müşterilerinize farklı dijital kanallardan ulaşarak, markanız ile ilk temasa geçmelerini sağlarız.

Activation ( Etkileşim )

Activation, kullanıcılardan etkileşim almak için  “havuç” olarak adlandırdığımız ve potansiyel müşterinizin, gerçek müşteriler olmaları  yolunda ilerlemesini sağlayan teklifin verildiği adımdır.

Retention ( Tutma )

Retention, müşterilerinizin sizinle çalışmaya veya sizden ürün almaya devam etmesi için gereken işlemlerin yapıldığı adımdır. Retention’da amaç müşterilerinizi tekrar size bağlamaktır.

Referral ( Referans )

Referral, daha önce sizin müşteriniz olmuş olan kişilerin, çevrelerindeki potansiyel müşterilere sizi ve işinizi olumlu bir şekilde aktarıp referans olmasıyla yeni müşteriler kazandığınız adımdır.

Revenue ( Gelir )

Revenue, işletmenizin gelir elde etme süreçlerinin tamamını kapsayan adımdır. Bu adımda gelir kanallarınızın arttırılması ve alternatif fiyatlandırma tekliflerinin oluşturulması amaçlanır.

Sizin için değil, sizinle beraber çalışıyoruz. İşinizi büyütebilmek için, işinizi sahipleniyoruz!

İşinizi büyütmeye hazır mısınız?

Sıkça Sorulan Sorular

Growth Marketing; bir işletmenin hedeflediği kazanca ulaşabilmesine engel olan problemlerin tespiti ve bulunan inovatif çözümlerin uygulanmasıyla, işinizin büyütülmesini ve gelirinizin artmasını sağlayan bir pazarlama yaklaşımıdır.

Growth Marketing çalışması işinize devam ettiğiniz sürece uygulanabilecek bir çalışmadır çünkü bir işletme her zaman büyümeye açıktır. Ayrıca growth marketing danışmanlığı detaylı araştırmalar ve analizler içerdiğinden zaman gerektiren bir çalışmadır. Kısa vadede olumlu değişimi görebilsenizde, çalışmanın bütün etkisi görebilmeniz, işletmenizin durumuna göre bir kaç ay veya bir yıl arasında değişiklik gösterebilir.

İşletmeniz için doğru bir growth stratejisi belirledikten sonra AARRR büyüme modeli ile sizinle temas kuran potansiyel müşterilerin “Sales Funnel” sürecindeki ilerleyişini kolaylaştırarak işletmenizin cirosunu arttırabiliriz.

Sales funnel, türkçe tabiri ile satış hunusi, sizinle temasa geçen müşterilerinizle ilişki kurulmasının ardından tam bir dönüşüm haline gelerek işletmenize para kazandırmasına kadar olan süreçtir.