Dönüşüm Oranı Optimizasyonu Danışmanlığı

Dönüşüm Optimizasyonu Danışmanlığı hizmetinde farklı dijital kanallardan websitenize ya da landing sayfanıza çekilen kullanıcıların, satın alma veya form doldurma gibi işlemleri gerçekleştirmeden sayfadan çıkmasına yol açan etkenler detaylı analiz çalışmaları sayesinde test edilir ve optimizasyon işlemleri sağlanır. 

Optimizasyon işlemleri sağlandıktan sonra uygulanan A/B testleri ile nasıl bir değişim olduğu gözlenir ve sonuçlara göre gerekirse farklı aksiyon çalışmaları gerçekleştirilir. Dönüşüm oranı optimizasyon çalışmasının profesyonel bir ekip tarafından gerçekleştirilmesi, satışlarınızın artmasına olanak sağlar. İşinizi büyütebilmeniz için Creatzen olarak size dönüşüm optimizasyonu danışmanlığımızı öneriyoruz.

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu Danışmanlığı kapsamında neler yapılıyor?

Dönüşüm oranı optimizasyonu danışmanlığı hizmetinde ilk olarak optimizasyonun yapılmasını istediğiniz websitesinin yada landing sayfasının bütün istatistik verileri detaylı bir şekilde incelenerek analizler yapılır. Yapılan analiz çalışmaları sonrasında kullanıcıların neden internet sayfanızdan dönüşüm sağlamadan çıktıklarına dair hipotezler oluşturulur ve inovatif çözümler üretilerek sorunun kaynağının giderilmesi amaçlanır.

Sizin için değil, sizinle beraber çalışıyoruz. İşinizi büyütebilmek için, işinizi sahipleniyoruz!

İşinizi büyütmeye hazır mısınız?

Sıkça Sorulan Sorular

“Conversion” kelimesinin Türkçe karşılığı olan dönüşüm, bir kullanıcının internet sitenize üye olması, hizmetinizi yada ürününüzü satın alması ve bunun gibi aksiyonları temsil eden bir istatistiksel oranı ifade eder. Dönüşüm oranı ne kadar yüksek olursa, kazancınız da o kadar yüksek olacaktır. Potansiyel bir müşterinin işletmenizin reklamlarını gördükten sonra herhangi bir ürününüzü satın alması veya hizmetlerinizden yararlanması durumunda bu sizin için bir dönüşüm sayılır. Reklamınız 10 kişiye gösterildi ve 10 kişiden 1 tanesi satın alma işlemini gerçekleştirdiyse, reklamın dönüşüm oranı %10 olarak kabul edilir.

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu ( Conversion Rate Optimization ) farklı dijital kanallardan websitenize ya da landing sayfanıza gelen kullanıcıların, satın alma veya form doldurma gibi aksiyonlar gerçekleştirmeden sayfadan çıkmasına yol açan etkenlerin detaylı analizlerinin yapılmasını ve inovatif çözümlerin üretilmesiye dönüşüm oranının arttırılmasını sağlar.

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu temel olarak bütün verilerin toplanılması ve detaylı bir şekilde analiz edilmesi ile başlar. Araştırma ve analiz işlemlerinden sonra dönüşüm oranının nasıl iyileştirilebileceğine dair hipotezler üretilir ve düzenlemelerde bulunulur. Yapılan düzenlemeler sonrasında A/B testleri uygulanarak dönüşüm oranındaki değişiklikler takip edilir.

Bölme testi veya kova testi olarak da bilinen A/B testi hangi versiyonun daha iyi performans verdiğini belirlemek için bir web sayfasının yada uygulamanın iki versiyonunu birbirleriyle karşılaştırma yöntemidir. Oluşturulan farklı versiyonlar, kullanıcılara gösterilir ve detaylı analizler yapılır. Yapılan analizler sonucunda daha iyi dönüşüm oranı veren versiyon kullanılır.

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu süreci öncelikle herhangi bir değişiklik yapılmadan hali hazırda kullanılan verilerin incelenmesi ve analiz edilmesi ile başlar. Analizler sonucu genel hatalar düzeltildikten sonra A/B testleri uygulanır ve olumlu sonuç veren versiyonlar tercih edilir. Optimizasyon süreci boyunca, bir çok test ve analiz gerçekleştirilir ve bu süreç zamana yayılır. Ortalama 6 ay kadar sürebilen dönüşüm optimizasyon süreci bütün işlemler tamamlandıktan sonra ilerleyen dönemlerde daha iyi sonuçlar alabilmek için tekrar yapılabilir.

Doğru bir dönüşüm oranı optimizasyonu yapıldığında, kullanıcıların dönüşüm sağlama oranı artacağından, işletmenizin cirosu da artar.