SEO Danışmanlığı

SEO Danışmanlığı hizmetinde web sitenizin kullanıcılar tarafından yapılan organik arama sonuçlarında yükselmesi hedeflenirken aynı zamanda sizi doğru potansiyel müşterilere gösterebilmek için çalışmalar yapılır. Aylık olarak yapılan SEO çalışmalarıyla, web sitenizin arama sonuçlarında gösterimi ve sıralaması yükseleceğinden web sitesi trafiğinizde artar. Growth Marketing stratejisini SEO teknikleri ile birleştirerek web sitenizi ziyaret eden kişilerin aynı zamanda sizin için doğru potansiyel müşteriler olması amaçlanır. 

Uzun vadeli olarak planlanan bu çalışmalar sayesinde siteniz arama sonuçlarında otoritesini yükseltirken, işinizi büyütebilmeniz için ihtiyacınız olan satışlara da SEO sayesinde minimum maliyet ile ulaşmış olursunuz.

SEO Danışmanlığı kapsamında neler yapılıyor?

SEO Danışmanlığı, standart bir çalışma ile yapılmamaktadır. Yapılan her çalışma, işletmeler için özel olarak planlanır çünkü her işletmenin rakipleri ve yükselmek istediği kelimeler farklıdır.

  • Web sitenizde ve sunucunuzda detaylı bir inceleme yapılarak hatalar tespit edilir.
  • Web sitenizde full kapsamlı bir seo optimizasyon testi yapılır ve çözüm önerilerinde bulunulur.
  • Google Pagespeed , GTMetrix ve Google Test My Site gibi araçlarda yapılan testler ile sitenize özel çözümler üretilir.
  • Sizin için doğru olan hedef kitleye göre bir anahtar kelime analizi yapılarak hedef listeniz hazırlanır.
  • Anahtar kelime listenize göre rekabet içerisinde olduğunuz rakip siteler belirlenir ve detaylı analizler yapılır.
  • Hedeflenen anahtar kelimelerde her gün sıralamalardaki yükseliş ve düşüşler detaylıca kontrol edilir.
  • Anahtar kelimelerinizden ve hedef kitlenizden yola çıkılarak web siteniz için size özel içerik planı yapılır.
  • Analizler sonucunda zararlı backlinkler tespit edilerek engellenebilmesi için listelenir.
  • UX & UI olarak web siteniz incelenir ve kullanıcı deneyimini arttırmak için önerilerde bulunulur.
  • Aylık olarak gelişmeler detaylıca raporlandırılır ve tarafınıza iletilir.

Sizin için değil, sizinle beraber çalışıyoruz. İşinizi büyütebilmek için, işinizi sahipleniyoruz!

İşinizi büyütmeye hazır mısınız?

Sıkça Sorulan Sorular

SEO, Search Engine Optimization kelimelerin kısaltılmış halidir. Türkçe tabiri ile Arama Motoru Optimizasyonu olan SEO, arama motorlarının web sitenizi en doğru şekilde anlayabilmesi ve bu sayede organik arama sonuçlarında doğru içerikleri doğru kullanıcılara gösterebilmesi için web sitelerinin optimize edilerek, arama motoru sıralamalarında yükselebilmesini sağlar.

SEO Danışmanlığı web siteniz yayın hayatına devam ettiği sürece yapılabilecek bir danışmanlık hizmetidir. SEO Danışmanlığı sonucunda önerilerin sunulması ve çözümleme yapılmasıyla ilk ayın sonundan itibaren sonuçlarda gözle görülür değişiklikler olmaya başlar. Yapılan çalışmalar hiç bir zaman web sitenizin sıralamasını arama sonuçlarında kalıcı bir şekilde sabitlemez. SEO çalışmaları düzenli olarak yapılmadığı zaman web sitesinin sıralamalarda gerilemesi söz konusu olacaktır. Ancak gerileme ihtimalini düşürebilmek için 6 ile 12 ay arasında bir düzenli çalışma önerilir.

SEO Danışmanlığı hizmeti sonucunda önerilen çözümlerin doğru bir şekilde uygulanmasıyla süreç içinde arama motorlarının sonuçlarında yükselişler meydana gelir. Bu sayede web sitenizi organik sonuçlarda bulabilen kişi sayısı ve dolayısıyla web sitenize gelen tıklama sayısı artar. Doğru bir SEO Danışmanlığı ile web sitenizi organik arama sonuçlarında bulan kişiler potansiyel müşteriniz olduğunda satışlarınız artacağından, işletmenizin cirosunda da artış gözlenir.